Sayaçlar


MASKİ Tarifeler Yönetmeliğinin  51/2 . Maddesine göre sayaçlarınızı  okumacı personellerce ulaşılabilmesi, açma, kesme, bakım onarım,  kontrol iş ve işlemlerinin yapılabilmesi için mesken dışına almanız gerekmektedir. Sayacınız  mesken içerisinde  ise okumacı personel tarafından 3 dönem okunamaması  durumunda MASKİ Tarifeler Yönetmeliğinin 60/1. maddesine göre ortalama tüketiminize göre tahakkuk yapılarak faturanız oluşturulacaktır.
 Aboneler sayaçlarını MASKİ yetkililerince ulaşılması ve okunması uygun bir yere almak zorundadır. Yeni yapılan inşaatlarda sayaçlar binanın zemin katında koridorda toplu bir şekilde projede belirtilmek ve uygulanmak zorundadır sayaçlar okuma personeli tarafından rahat okunabilmesi için  %45 derecelik eğim ile şebekeye monte edilmelidir. Sayaçların yeri ile ilgili Belediyeler ile yapılan protokoller geçerlidir. Sahada 10 yılını doldurmuş sökülen sayaçlar ve MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından ücretsiz değiştirilmektedir. 
 Arızalı, dondan etkilenmiş veya   çalışmayan sayaçlarınızı MASKİ Genel müdürlüğüne bildiriniz.  MASKİ  Tarifeler Yönetmeliğinin 25/3. maddesine göre MASKİ personellerince sayaç değişiminiz ücretsiz olarak yapılmaktadır. Ayrıca  MASKİ Genel müdürlüğü olarak üretim yılından itibaren 10 yılını doldurmuş olan sayaçların değişimini ücretsiz olarak yapmaktayız.

Ayrıca Sayacınızdaki  endeksi ile alakalı itirazlarınızı 5 gün içerisinde MASKİ Genel Müdürlüğüne bildirmeniz gerekmektedir.

ABONE HİZMETLERİ

Copyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ