Haber HEKİMHAN-DİKİLİ’NİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ

HEKİMHAN-DİKİLİ’NİN KANALİZASYON SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Tarih: 11.10.2021

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Hekimhan İlçesine bağlı Dikili Mahallesi’nde kanalizasyon hattı çalışması başlattı.

Mahalle sakinlerinden Meleha Açıkgöz, “Mahallemizde genç nüfus fazla yok. Genellikle yaşlılar kaldı. Mahalle Muhtarımızın girişimleri neticesinde Mahallemizin Kanalizasyonu yapılıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini dile getiren mahalle sakinlerinden Sadık Açıkgöz ise, “Her geçen gün daha modern hale geliyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Dikili Mahalle Muhtarı Ferudun Kılıç, mahallede kanalizasyon hattı sıkıntısının olduğunu belirterek, “Mahalle merkezimizde birçok çalışmamız tamamlandı. Mezralarımızın eksiklerine göre çalışmalar başladı. Burada kanalizasyon altyapı çalışmaları ve yol asfalt çalışmaları devam ediyor. Eksiklerimizi, MASKİ Genel Müdürlüğü’ne ilettiğimizde hemen çalışmalara başlıyorlar. Mahalleme gösterdikleri ilgiden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başta olmak üzere MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

MASKİ GENEL MÜDÜRÜ MERT: DAHA YAPILACAK ÇOK İŞİMİZ VAR

 

Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü Memet Mert ise, “Daha yapılacak çok işimiz var. El birliği ile mahallemizi daha yaşanabilir bir hale getireceğiz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda göreve geldiğimiz gün itibariyle yatırımlara devam ediyoruz. Mevcut çalışmaları devam ettirip, yeni projeler hazırladık. Ve hayata geçirmek için yoğun mesai harcıyoruz. Sahada aktif olarak çalışıyoruz. Çalışmalarımızdan bir tanesi olan Hekimhan İlçesi Dikili Mahallesi Gövük Küme Evleri mevkiinde bin 200 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Burada yaşayan vatandaşlarımızın kanalizasyon sıkıntısını çözüme kavuşturmak için gerekli çalışmaları yapıyoruz” diye konuştu.

 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ