Haber AŞAĞIULUPINAR, BALABAN VE IRMAKLI’YA 48 BİN METRELİK ALTYAPI

AŞAĞIULUPINAR, BALABAN VE IRMAKLI’YA 48 BİN METRELİK ALTYAPI

Tarih: 17.3.2021

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Malatya merkez ilçeler dışında kırsal ilçelerde de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Darende İlçesi’ne bağlı Aşağıulupınar, Balaban ve Irmaklı Mahallelerine yaklaşık maliyeti 10 milyon TL olan 48 bin metrelik alt yapı çalışması inşa ediliyor.

AŞAĞIULUPINAR’A 4 MİLYONLUK ALT YAPI YATIRIMI 

MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları ve teknik ekipten oluşan bir heyetle yapılan çalışmaları yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın “İki yıl içinde alt yapısız ve susuz bir mahalle kalmayacak” sözünü hatırlatarak, MASKİ olarak bu talimatlar doğrultusunda Malatya’nın her bölgesinde çalışmaların devam ettiğini aktardı. Karataş, “Mahalli seçimlerden sonra Büyükşehir Belediye Başkanımız mahallelerimizin içme suyu ve kanalizasyonlarıyla ilgili sorunlarını 2 yıl içerisinde tamamlanması için talimatlar vermişti. Bu doğrultuda Aşağıulupınar Mahallesi’nde 13.5 kilometrelik içme suyu hattını tamamladık. 3 kilometrelik kanalizasyon hattı çalışmalarımız devam ediyor.  Mevsim kış olmasına rağmen çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Yaklaşık bir buçuk ay içerisinde mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon altyapını tamamlamış oluruz. Mahalle sakinlerinin içme suyu ve kanalizasyon ile ilgili sorunlarını çözmüş olacağız” dedi.

BALABAN’IN İÇME SUYU SORUNU GİDERİLİYOR

Darende İlçesi Aşağıulupınar Mahallesi ziyaretinin ardından Balaban Mahallesi’ne geçen Karataş, “Balaban Mahallesi’nin geçen sene su ile alakalı sorunları vardı. Talepleri doğrultusunda projelerimizi revize ederek yaklaşık 6 kilometre içme suyu hattı inşa ediyoruz. 400 tonluk içme suyu deposunu ve bağlantılarını toparlamış durumdayız. Sadece yol geçişimiz kaldı. Bunları da tamamladıktan sonra depomuzu ve isale hattımızı devreye alacağız” diye konuştu.

IRMAKLI SAĞLAM ALT YAPIYA KAVUŞUYOR

Son olarak Irmaklı Mahallesi’nde devam eden çalışmaları inceleyen MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, “Irmaklı mahallemize 17 bin metrelik içme suyu hattı çalışması yapıyoruz. 13 bin metrelik içme suyu hattı inşasını tamamladık. Kalan 4 bin metrelik hat çalışmamız devam ediyor. 200 tonluk içme suyu deposunu ve yol geçişi çalışmalarımızı bitirerek devreye aldık. İki ay içerisinde çalışmalarımızın hepsini tamamlayacağız. 2019 yılında da mahallemize 9 bin metrelik kanalizasyon hattı inşa ettik. Kalan işlerin tamamlanmasıyla birlikte mahallemizin altyapı ile alakalı taleplerini yerine getirmiş olacağız” şeklinde konuştu.  

MUHTARLARDAN BAŞKAN GÜRKAN’A TEŞEKKÜR

Balaban Mahallesi Muhtarı Cemal Çelebi ile Aşağıulupınar Mahalle Muhtarı Ömer Sağlam, yapılan çalışmalardan dolayı memnun olduklarını ifade ederek, “Mahallemize yapılan içmesuyu ve kanalizasyon hatlarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’a ve MASKİ Genel Müdürümüz Sayın M. Yaşar Karataş’a teşekkür ediyorum” dedi. Irmaklı Mahallesi Muhtarı Ömer Kılıç ise, “Daha önceki yıllarda mahallemizin kanalizasyon sorunu vardı. Bu sorun MASKİ tarafından giderildi. İçme suyu problemimizi de şimdi tamamlıyorlar. Yaklaşık 17 bin metrelik içmesuyu hattı inşa ediliyor. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ