Haber MASKİ, YENİ SU KAYNAĞI İÇİN KAPTAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

MASKİ, YENİ SU KAYNAĞI İÇİN KAPTAJ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Tarih: 10.2.2021

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Sütlüce, Tepeköy, Topraktepe, Dilek Mahallesi’nin belirli bölgeleri ve yeni planlanan sanayi sitesinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak yeni bir su kaynağı tespit etmişti. Bulunan suyun şebekeye kazandırılması için çalışmalar başladı.

KARATAŞ: ÇOK ŞÜKÜR ÇALIŞMALARIMIZ NETİCE VERDİ

            MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek kısa bir süre içinde suyun vatandaşların kullanımına sunulacağının müjdesini verdi. Karataş, “Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatı ile Malatya genelinde birçok noktada yeni su kaynakları için arama yaptık. Çok şükür çalışmalarımız netice verdi. Yaptığımız çalışma sonucunda Sütlüce, Tepeköy, Topraktepe, Dilek Mahalleleri ve yeni planlanan sanayi sitesinin nüfusuna yetecek su ihtiyacını çözecek yeni bir kaynak bulduk. Yapılan çalışmaları yerinde inceliyoruz. Bizim için en önemlisi suyun kaynağıydı. Mevsim itibariyle baktığımızda çok şükür umduğumuzun üzerinde bir su debisi söz konusu. Bölgede 17 bin 500 metre isale hattı, 1 adet bin tonluk içme suyu deposu ve 1 adet kaptaj yapımı gerçekleştireceğiz. Kaptaj kısmını kısa süre içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bir iki ay içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunmanın gayreti içinde olacağız. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ