Haber MASKİ, yüzde 50 indirim uygulamasına devam ediyor

MASKİ, yüzde 50 indirim uygulamasına devam ediyor

Tarih: 22.12.2020

Malatya Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, engelliler, gaziler ve şehit yakınlarının su faturalarına yüzde 50 indirim uygulamasını sürdürüyor. 2020 yılı itibariyle indirim uygulamasında 13 bin 359 abone yararlanıyor.

KARATAŞ: VATANDAŞLARIMIZ İÇİN GEREKLİ KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ

            Konu ile ilgili bilgiler veren MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, Malatya’da engelli indiriminden yararlanan abone sayısının 13 bin 4, gazi ve şehit yakını indiriminden yararlanan abone sayısının ise 355 kişi olduğunu açıkladı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın, engelli, gazi ve şehit yakınları için gerekli kolaylıkların sağlanması yönünde talimatları olduğunu aktaran Karataş, “Engelli vatandaşlarımız, şehit ailesi ve gazilerimize su faturalarında yüzde 50 indirimli tarife uygulamamız devam ediyor. Gazi ve şehit yakınlarının uygulamadan yararlanabilmeleri için Gazi Serbest Kartı ve Şehit Yakını Serbest Kartının olması gerekiyor. Engelli vatandaşlar ise sağlık kurulu raporuna göre en az yüzde 40 engellinin bulunması durumunda engelli indiriminden yararlanabiliyor. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız 0 422 377 74 44 no’lu telefon ve Alo 185 Çağrı Merkezimiz ile iletişime geçebilirler. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak hizmetlerimiz kesintisiz bir şekilde devam edecek” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ