Haber ARAÇ BAKIM VE ONARIM ÜNİTESİ FAALİYETE GEÇTİ

ARAÇ BAKIM VE ONARIM ÜNİTESİ FAALİYETE GEÇTİ

Tarih: 18.12.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kuruma ağır bir yük oluşturan araç bakım ve onarım giderlerinin önüne geçmek için makine ikmal garajında bakım ve onarım ünitesini faaliyete geçirdi.

Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, kurumun tüm araçlarının periyodik bakımlarının yanı sıra iş sırasında arızalanan ve daha önce dışarıda yaptırılan araç bakımlarını artık MASKİ garajında yapıyor. MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, araç bakım ve onarım ünitesinin kurulma amacı hakkında bilgiler vererek, “MASKİ olarak her geçen gün daha da büyüyoruz. Araç filomuz güçleniyor. Zamanla araçlarımızda arızalar oluşuyor. Bakım ve onarım gerekiyor. Bizlerde bunları göz önünde bulundurarak kurumumuz bünyesinde bakım ve onarım ünitesini kurduk. Şuan da elektrik, parça değişimi, yıkama ve yağlama, lastik bakım onarımı ve değişimi, arızaların tespiti gibi işlemleri yapabiliyoruz. İlerleyen zamanlarda amacımız, araç parkımızda bulunan, her türlü araç ile iş makinelerinin tüm bakım ve onarımlarını dış servislere ihtiyaç duymadan yapmak. Atölyemizde yapılanlar sadece bozuk olan araçlarımızı onarmak ya da yenilemek değil, aynı zamanda önleyici bakım ve periyodik kontrollerini yaparak kendi malımıza sahip çıkma, kurum aidiyet duygusunun arttırılması ve hizmetlerimizin kesintisiz olarak devam etmesine de katkı sunmaktır” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ