Haber MASKİ, EVDE YAPILANDIRMA UYGULAMASINA DEVAM EDİYOR

MASKİ, EVDE YAPILANDIRMA UYGULAMASINA DEVAM EDİYOR

Tarih: 16.12.2020

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7256 Sayılı Kanun kapsamında su borcunu yapılandırmak isteyen 65 yaş üstü ve evde çıkamayacak durumda olan vatandaşlar için evde yapılandırma uygulamasına devam ediyor.

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7256 Sayılı Kanun kapsamında yapılandırma işlemlerini gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vatandaşların evlerinde yapılandırma işlemlerinin yapılması uygulamasını sürdürüyor. Konu ile ilgili açıklama yapan MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, geriye dönük su ve atık su borcu olan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırabilmeleri için 31 Aralık'a kadar başvurmaları gerektiğini kaydetti. Karataş, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak vatandaşlarımız için Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda gerekli kolaylığı sağlıyoruz. Bu süreçte 65 yaş üstü ve evde çıkamayacak durumda olan vatandaşlarımızın ayağına gidiyoruz. Borcunu yapılandırmak isteyenler Alo 185 Çağrı merkezimizi arayarak bizden destek isteyebilirler. Fırsattan yararlanmak isteyen abonelerimiz, 31 Aralık 2020 tarihine kadar gerekli evraklarla başvuru yaparak borcunu taksitlendirip ödeme imkânı elde edecek, aynı zamanda ikinci bir fırsat olarak borcunun tamamını tek seferde ödeyerek yüzde 90 gecikme bedeli affı fırsatından yararlanacak. 2 taksit şeklinde ödeme durumda ise yüzde 45 gecikme bedeli alınmayacak. Bu arada MASKi Genel Müdürlüğümüz tarafından, Malatya Büyükşehir Belediye binası zemin katından gerçekleştirdiğimiz yapılandırma işlemlerimiz devam ediyor” dedi.

 

MASKİ Genel Müdürü M. Yaşar Karataş, su borçlarını evde yapılandırmak için başvuru yapan abonelere çağrıda bulunarak, “Evlerde yaptığımız su borcu uygulamasını muhtarlarımız ile birlikte hareket ederek yapıyoruz. Bize talepte bulunan abonelerimiz, art niyetli kişilerin tuzağına düşmemesi için öncelikle mahalle muhtarını kapıda görsün. Ardından personellerimizin kimliğini istesin ve kontrol etsin. Aksi halde her hangi bir evraka imza atmasın” diye uyarılarda bulundu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ