Haber ÖLÇÜLEBİLİR ALT BÖLGE ÇALIŞMALARI İLE ŞEBEKE KONTROLLERİ SAĞLIYORUZ

ÖLÇÜLEBİLİR ALT BÖLGE ÇALIŞMALARI İLE ŞEBEKE KONTROLLERİ SAĞLIYORUZ

Tarih: 12.3.2019

Malatya Büyükşehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak 2018 yılında ilave 13 adet izole alan belirleyip, şebeke yönetiminde ölçülebilir, kontrol edilebilir 13 alt bölge oluşturduk. Bu alt bölgelere 17 adet debi odası inşa ederek izole bölgeleri online takip edebiliyoruz.

“5 Yılda 49 Adet İzole Bölge Oluşturuldu”

          Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Ölçülebilir Alt Bölge (DMA)  çalışmalarımızla şebeke sınırları net bir şekilde belirlenip, izolasyon sağlanıyor. Böylece şebeke kayıp kaçak oranları takip ediliyor. Böylece suyun kontrollü bir şekilde şebekeye verilmesi sağlanıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 5 yılda toplam 49 adet izole bölge oluşturarak, suyun daha verimli kullanılmasını sağladık. 22 adet DMA altyapısını tamamen yeniledik. 27 adet bölgeyi ise, mevcut şebeke ömrünü uzatıcı, vana ve tapalama suretiyle, bir veya iki noktadan su girişlerinin verildiği, kendi içinde 1000 ile 3000 abone bağlantısına hizmet veren ölçülebilir izole alt bölgeler oluşturduk. İzole bölge çalışmalarımıza 2019 yılında da devam edeceğiz. Bu kapsamda 2019 yılında yapılması planlanan 19 adet Ölçülebilir Alt Bölge belirledik. Bunun 13 tanesi izole edilmiş bölge olarak, 6 tanesinin ise altyapısını tamamen yenilemeyi hedefliyoruz.”dedi.

 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ