Haber YAZIHAN KÖMÜŞHAN’A 9 BİN METRE İÇMESUYU HATTI

YAZIHAN KÖMÜŞHAN’A 9 BİN METRE İÇMESUYU HATTI

Tarih: 1.3.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Yazıhan İlçesi Kömüşhan Mahallesi’nde toplam 9 bin metrelik içmesuyu hattı çalışmalarımızı tamamladık.

“Yeni Hat İle Sorunlar Çözüldü”

Kömüşhan Mahallesi’nin içmesuyu hattını yenilemek için planlama yaparak ve hızlı bir şekilde uygulamaya geçerek 3 bin 500 metrelik isale hattı ve 5 bin 500 metrelik içmesuyu hattı çalışmalarımızı tamamladık. Çalışmalarla ilgili bilgi veren  Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Yazıhan Kömüşhan Mahallemizdeki şebeke kullanım ömrünü tamamladığı için sık sık arıza oluşuyordu.  Bu problemi ortadan kaldırmak için Kömüşhan Mahallesi’nde maliyeti 450 bin TL olan 9 bin metrelik hat çalışmamızı tamamladık.  Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sayesinde bu problemi çözüme kavuşturduk.  Karasu Terfi Merkezi hattından gelen su Kömüşhan Mahallesi’ne sağlıklı bir şekilde ulaşıyor. Emeklerinden dolayı ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ