Haber 5 YILDA 244 BİN 456 METRE HAT GÖRÜNTÜLENDİ

5 YILDA 244 BİN 456 METRE HAT GÖRÜNTÜLENDİ

Tarih: 22.2.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak şehrin kanalizasyon hatlarında kanal görüntüleme robotu ile inceleme çalışmaları kapsamında 5 yılda 244 bin 456 metre uzunluğunda hat temizleme ve görüntüleme çalışmaları gerçekleştirdik.

“2018 Yılında 17.980 Metre Kanal Görüntüledi

Malatya’ya sağlam altyapı kazandırmak için çalışmalarına devam eden MASKİ Genel Müdürlüğü olarak kanalizasyon hatlarında oluşabilecek arızalara hızlı müdahale ediyoruz. Bu noktada yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren  Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Kanalizasyon hatlarımızda meydana gelen; kanal içindeki tıkanmalar, abone bağlantısındaki arızalar, muayene ve parsel bacası tıkanmaları gibi sorunları kanal görüntüleme robotu ile görüntülü olarak tespit ediyoruz. Arızaya anında müdahale ediyor, kısa sürede onarıyoruz. Kanalizasyon hatlarını temizliyoruz. Bu kapsamda 2018 yılında 17 bin 980 metre olmak üzere 5 yılda toplam 244 bin 456 metre kanal temizleme ve görüntüleme çalışması gerçekleştirdik.  Hatlarda meydana gelen tıkanmaları, hattın tamamına müdahale etmeden sadece arıza olan bölgeye müdahale ederek onarmaya devam ediyoruz. Böylece zamandan ve maliyetten kazanç sağlıyoruz. Bu tür çalışmalarla şehrimizin yenilenen altyapısını gelecek nesillerimize sağlam bir şekilde bırakmayı hedefliyoruz.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ