Haber PÜTÜRGE GENELİNE 16 MİLYON TL MALİYETİNDE ALTYAPI YATIRIMI

PÜTÜRGE GENELİNE 16 MİLYON TL MALİYETİNDE ALTYAPI YATIRIMI

Tarih: 25.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Pütürge ilçe genelinde 16 milyon TL değerinde, 191,7 kilometre uzunluğunda altyapı yatırım gerçekleştirdi.

55 Ayda 191,7 Km Altyapı Yatırımı Tamamlandı

 MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından Pütürge ilçesinin altyapısını güçlendirmeye yönelik tamamlanan yatırımlar ile ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Altyapı kapsamında hizmet kalitemizi her geçen gün daha da arttırmaya devam ediyoruz. Bizler projelerimizi gelecek nüfus artışlarını hesaba katarak planladık. Bu kapsamda uzun yıllar hizmet verecek sağlam ve modern bir altyapı inşa ediyoruz. İmalatı tamamlanan çalışmalarımız kapsamında Pütürge genelinde 16 milyon TL maliyetinde, 191,7 kilometre uzunluğunda altyapı yatırımı gerçekleştirdik. Şuana kadar ilçe genelinde 7 milyon TL değerinde 110,7 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 4,2 milyon TL değerinde 25,7 kilometre uzunluğunda ise kanalizasyon altyapısı çalışmalarımızı tamamladık. İçmesuyu ve kanalizasyonda 11,2 milyon TL tutarında, toplam 136,4 kilometrelik altyapı yatırımını tamamlayarak ilçemizin hizmetine sunduk. Pütürge ilçemizde Doğu Anadolu Projesi (DAP) kapsamında ise 4,8 milyon TL maliyetinde, 55,3 kilometre uzunluğunda sulama kanalı yapıldı. Zorlu arazi şartlarına rağmen ilçelerimizi daha sağlam ve modern bir altyapıya kavuşturmak için ekiplerimiz aralıksız çalışmalarına devam ediyor” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ