Haber 2018’DE 36.9 MİLYON METREKÜP ATIKSU ARITILDI

2018’DE 36.9 MİLYON METREKÜP ATIKSU ARITILDI

Tarih: 25.1.2019

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz kullanım sonucunda oluşan atıksuların doğaya zarar vermesini önlemek için Malatya genelinde 2018 yılında 36,9 milyon metreküp atık su arıtıldı.

Atıksuya Dünya Standartlarında Arıtma

Malatya’nın içmesuyu, kanalizasyon ve yağmusuyu altyapısını güçlendirmek için çalışmalar yapan MASKİ Genel Müdürlüğümüz, Malatya genelinde bulunan 7 adet biyolojik arıtma tesisi ve 15 adet doğal arıtma tesisinde atıksu arıtımı yapıyor. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Suyun canlıların yaşamı için öneminin farkındayız. Vatandaşlarımıza kaliteli ve sağlıklı içmesuyu ulaştırmak için yoğun altyapı çalışmaları yapıyoruz. Modern ve en ileri teknolojiye sahip atıksu arıtma tesisleri ile de şehrimizin doğal güzelliklerini koruyoruz. Kullanım sonucu oluşan atıksuların doğaya verdiği zararın önüne geçebilmek için atıksu arıtma tesislerimizde çalışmalar yapıyoruz. Malatya genelinde 7 adet biyolojik arıtma tesisi ve 15 adet doğal arıtma tesisimiz var. 2018 yılında Malatya merkez İleri Biyolojik Atık su Arıtma Tesisimizde toplamda 36 milyon 704 bin metreküp atık su arıtıldı. Darende İleri Biyolojik, Güzelyurt Biyolojik, Durucasu, Fatih, Özal ve Bağtepe Paket Atıksu Arıtma Tesislerimizde ise toplam 202 bin metreküp atıksu arıtıldı. Tesislerimizde 2018 yılında yaklaşık 36,9 milyon metreküp atıksu arıtılarak tekrar doğaya kazandırıldı.” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ