Haber DOĞANŞEHİR’E 55 AYDA 34.4 MİLYON TL’LİK YATIRIM

DOĞANŞEHİR’E 55 AYDA 34.4 MİLYON TL’LİK YATIRIM

Tarih: 14.12.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, 55 aylık süreçte Doğanşehir ilçesine 34.4 milyon TL’lik yatırım gerçekleştirdi.

253 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon ve içmesuyu altyapısı çalışması tamamlandı

Doğanşehir İlçesinde gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürü Ertan Mumcu, “Doğanşehir genelinde kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Burada 34.4 milyon TL’lik bir yatırımla, 332 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve içmesuyu altyapısı çalışması gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 138 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 115 kilometrelik de kanalizasyon altyapısı yenileme çalışmamızı tamamladık. Biten iş kapsamında bu yılın başında ilçe merkezinin 74 kilometrelik içmesuyu ve 90 kilometrelik kanalizasyon hattını tamamen yeniledi” dedi.

Kurucaova’nın içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenileniyor

Mumcu, Kurucuova’daki altyapı çalışmalarının devam ettiğini de belirterek, “Devam eden işimiz Kurucaova’nın içmesuyu ve kanalizasyonunu tamamen yenilemeye yönelik çalışma.  Yine burada 25 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 24 kilometre uzunluğunda ise kanalizasyon olmak üzere toplam 49 kilometre uzunluğunda, 4.5 milyon TL değerindeki altyapı çalışmamız ise devam ediyor. Doğanşehir ilçemizde Doğu Anadolu Projesi kapsamında ise 2.1 milyon TL maliyetinde sulama tesisi yapıldı. İlçemize sağlam ve modern bir altyapı kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ