Haber YAZIHAN DURUCASU’YA PAKET ATIKSU ARITMA TESİSİ

YAZIHAN DURUCASU’YA PAKET ATIKSU ARITMA TESİSİ

Tarih: 14.12.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Yazıhan İlçesi Durucasu Mahallesi’ndeki Paket Atıksu Arıtma Tesisinin kurulumunu tamamlayarak devreye aldı.

Yaklaşık 2 bin kişinin atıksuyunu arıtacak olan arıtma sistemi ile günde 200 metreküp atıksu arıtılacak. Ardışık kesikli reaktör olan bu sistemde karbon, azot ve kısmen fosfor giderimi hedefleniyor.

Çevre temizliği ve insan sağlığını her daim önemsiyoruz

 MASKİ Genel Müdürlüğümüz Malatya’nın genelinin içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısını yenilemek için çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda kullanım sonucu oluşan atıksuların arıtılması için, ihtiyaç olan mahallelere paket arıtma tesisleri inşa ediliyor. Yazıhan İlçesinde yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Durucasu Mahallemizde 217 bin TL maliyetindeki paket atıksu arıtma tesisimizi kurarak devreye aldık. Yaklaşık 2 bin kişinin atıksuyunu arıtacak olan arıtma sistemi ile günde 200 metreküp atıksu arıtılacak. Kullanım sonucu oluşan atıksuların doğaya zarar vermeyecek şekilde arıtılması ve doğaya kazandırılması için çalışmalar yapıyoruz. Çevre temizliği ve insan sağlığını her daim önemsiyoruz. Bu doğrultuda planlamalar yaparak hayata geçiriyoruz. Malatya genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Emeği geçen ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ