Haber ARGUVAN GENELİNDE 8.5 MİLYON TL MALİYETLİ ALTYAPI YATIRIMI

ARGUVAN GENELİNDE 8.5 MİLYON TL MALİYETLİ ALTYAPI YATIRIMI

Tarih: 30.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Arguvan genelinde 8.5 milyon TL maliyetli, 122.3 kilometrelik yatırım gerçekleştiriyor.

“114 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yenileme çalışmamızı tamamladık”

İlçe genelinde yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Arguvan genelinde kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Burada 8.5 milyon TL’lik bir yatırımla,  122.3 kilometre uzunluğundaki kanalizasyon ve içmesuyu altyapısını yenilemeye yönelik çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Şuana kadar 104 kilometre uzunluğunda içmesuyu, 10 kilometrelik de kanalizasyon altyapısı yenileme çalışmamızı tamamladık. Yine burada 5.5 kilometre uzunluğunda, 500 bin TL maliyetindeki içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı çalışmalarımız ise devam ediyor. Doğu Anadolu Projesi kapsamında ise 2.800 metrelik sulama kanalı yapıldı. İlçemize sağlam ve modern bir altyapı kazandırmak için ekiplerimiz hummalı bir çalışma yürütüyorlar. Çalışmalarda emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ