Haber DOĞU KOLLEKTÖR HATTININ 21 KİLOMETRELİK BÖLÜMÜNÜ TAMAMLANDIK

DOĞU KOLLEKTÖR HATTININ 21 KİLOMETRELİK BÖLÜMÜNÜ TAMAMLANDIK

Tarih: 30.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Doğu Kollektörü Hattı çalışmalarının 21 kilometrelik bölümünü tamamladı. 17.4 milyon TL değerinde, 33 kilometre uzunluğundaki projemiz aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Burası 17.4 milyon TL bedelli, 33 kilometrelik prestijli ve önemli bir proje

 Doğu Kollektörü Hattı projesiyle ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresinin şehrimizin doğu aksında sürdürdüğü Doğu Kollektör Hattı inşa çalışmalarında 21 kilometrelik bölümü tamamladık. Burası 17.4 milyon TL bedelli, 33 kilometrelik prestijli ve önemli bir proje.

Geçen yıl eylül ayında başlayıp, 2019’un yine eylül ayında bitirilmesi planlanan bir proje. Yer yer zorlukları olan, yer yer kamulaştırma güçlükleri olan bir proje. Ama şuan çok şükür her şey yolunda gidiyor. Projeyle üniversitemizin atık suyunun bu kolektörle birlikte direkt Eski Malatya’da bulunan Boran’daki arıtma tesisimize taşınması amaçlanıyor. Yine MALET karşısındaki yerleşim yerlerinden başlayıp, Çiftlik ve üniversitemizin hemen yanındaki müstakil yapıları ve Çamurlu Mahallemizle birlikte diğer taraftan imarlı yapıların atıksularının toplanmasını öngören bir proje. Ben arkadaşlarımıza ve üstlenici firmaya teşekkür ediyorum. İnşallah öngörülen tarihten daha kısa bir zamanda bitirip, doğu bölgemizi deşarj anlamında daha sağlıklı, büyükşehire yakışır bir hale getireceğiz” diye konuştu. 

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ