Haber ESKİ MALATYA’YI BESLEYEN ANA ŞEBEKE HATTINI YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZDA SONA GELDİK

ESKİ MALATYA’YI BESLEYEN ANA ŞEBEKE HATTINI YENİLEME ÇALIŞMALARIMIZDA SONA GELDİK

Tarih: 29.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, 4.5 milyon TL maliyetli, 4 bin 900 metre uzunluğundaki Eski Malatya’yı besleyen Melekbaba- Alibaba depolar arası bağlantı ana isale hattı yenileme çalışmalarında sona geldi. MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı.

“Hattının tamamını yenilemeye yönelik bir çalışma”

 Çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Kısa bir süre sonra bitecek çalışmamızı yerinde görmek için buradayız. MASKİ olarak Melekbaba depomuzdan Eski Malatya’yı besleyen Alibaba ve Karababa depolarımıza su sevkiyatımızı sağlayan ve muhtemelen 30 yıldan fazla süredir kullanılan, ömrünü tamamlamış çelik boru isale hattımızı yenileme çalışmamız şuanda Hanımınçiftliği’nde devam ediyor. Yaklaşık 4 bin 900 metre civarında ve bu hattının tamamını yenilemeye yönelik bir çalışma. Eski çelik boru artık hakikaten kullanılamayacak durumdaydı ve Melekbaba deposundan giden bu ana iletim hattımız Eski Malatya’da zaman zaman su sıkıntılarına sebebiyet vermekteydi. Çelik boru bu bölgede önemli oranda fiziki su kayıplarına neden oluyordu. Bu anlamda da suyu Melekebaba deposundan itibaren daha kontrollü bir hale getirmiş olacağız. Bir kısmını ihale etmiştik ve bir kısmını da İçmesuyu Daire Başkanlığımız kendi ekip ve iş gücümüzle yaptı. Yaklaşık maliyeti de 4.5 milyon TL’lik bir çalışma. İnşallah bu çalışmamızı kısa bir süre içerisinde tamamlayacağız. Emeği geçen arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.  

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ