Haber ŞAHNAHAN’DA KANALİZASYON VE İÇMESUYU ALTYAPISI ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

ŞAHNAHAN’DA KANALİZASYON VE İÇMESUYU ALTYAPISI ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

Tarih: 28.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Yeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi’nde sürdürdüğü 96 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarında 3.500 metrelik bölümü tamamladı.

“11.8 milyon değerinde bir altyapı yatırımı”

 Malatya’nın altyapısını güçlendirerek vatandaşa kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen MASKİ Genel Müdürlüğümüz, şehrin bir çok noktasında kanalizasyon ve içmesuyu altyapısı yapım çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda Yeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi’nde devam eden içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarıyla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Şahnahan Mahallesi’nde kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada 42 kilometresi kanalizasyon, 54 kilometresi ise içmesuyu olmak üzere toplam 96 kilometrelik uzunluğunda bir altyapı çalışmamız söz konusu. Çalışmanın maliyeti 11.8 milyon TL ve şuana kadar 3500 metrelik bölümü tamamladık. Yine burada 52 adet muayene bacası da yapmış bulunmaktayız. Bu çalışmayla Şahnahan halkı daha sağlıklı ve daha sağlam bir altyapıya kavuşacak. Çalışmaları yürüten ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ