Haber ERENLİ MAHALLESİ’NE 7.000 METRELİK İÇMESUYU HATTI

ERENLİ MAHALLESİ’NE 7.000 METRELİK İÇMESUYU HATTI

Tarih: 28.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, içmesuyu altyapısı çalışmaları kapsamında Erenli Mahallesi’nde devam eden 7000 metre uzunluğundaki içmesuyu hattı yapım çalışmalarında 3000 metrelik bölümü tamamladı. MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu söz konusu çalışmayı yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

 Erenli Mahallesi Muhtarı Nuri Bağ: “Bu proje gerçekten büyük bir proje”

 Çalışmalarda dolayı MASKİ’ye teşekkür eden Erenli Mahallesi Muhtarı Nuri Bağ, “Bu proje gerçekten büyük bir proje. Mahallemize iki tane depo yapıldı, 7000 metrelik boru çekiliyor. Mahallemizde daha önce su temini noktasında bazı sorunlarımız vardı. Bu çalışmayla 200 hanemiz suya kavuşacak. Çalışmalardan dolayı MASKİ’ye ve genel müdürümüz Sayın Ertan Mumcu’ya teşekkür ediyorum” dedi.

 Mumcu: “Yaklaşık 200 hanenin su sorununu çözmüş olacağız”

 MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, Erenli Mahallesi’nde sağlıklı ve uzun ömürlü bir altyapı hedefiyle devam eden içmesuyu altyapısı yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek, açıklamalarda bulundu.   

 Yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Erenli Mahallesi, MASKİ olarak il genelinde yaptığımız çalışmalardan sadece 1 tanesi. Mahallemizin uzun süredir su temini noktasında bazı sıkıntıları söz konusuydu. MASKİ olarak yolun alt tarafında bu yaz açtığımız yeni sondajla birlikte çok değerli bir su temin ettik ve bu suyu şimdi yaklaşık 7000 metrelik bir hatla, 2 depoya terfi sistemiyle suyu vererek yaklaşık 200 hanenin su sorununu çözmüş olacağız. Bu çalışmayı MASKİ olarak İçmesuyu Daire Başkanlığımız tamamen kendi ekibi ve makinalarıyla gerçekleştiriyor. Böylelikle de kurumumuzda ciddi bir tasarruf sağlamış oluyoruz. İnşallah Erenli Mahallemize hayırlı ve uğurlu olur. Emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.   

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ