Haber ARAPGİR ÇİĞNİR’E 8 BİN 300 METRELİK  İÇMESUYU ALTYAPISI

ARAPGİR ÇİĞNİR’E 8 BİN 300 METRELİK İÇMESUYU ALTYAPISI

Tarih: 27.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Arapgir ilçesine bağlı Çiğnir Mahallesi Harbuzik Mezrasına 8 bin 300 metrelik içmesuyu hattı yaptı.

“Mahallemiz sağlıklı ve modern bir içmesuyu altyapısına kavuştu”

 Çalışmalarla ilgili açıklama yapan MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, "MASKİ olarak dünya standartlarında, kaliteli, sürdürülebilir ve sorunsuz bir altyapı hedefimiz var. Özellikle yaptığımız çalışmalar dahilinde içmesuyuna büyük önem veriyoruz. Çünkü içmesuyu konusu doğrudan hayati bir konu ve hizmet kesinlikle kesintisiz olmak zorunda. Bu çerçevede MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 2014 yılından bu yana hızlı bir şekilde Malatya’nın genelinde çalışmalarımız devam ediyor. Arapgir ilçesine bağlı Çiğnir Mahallesi Harbuzik mezrasının içmesuyu sıkıntısını giderme noktasında yürüttüğümüz çalışmaları tamamladık. Buraya 8 bin 300 metrelik içmesuyu altyapısı inşa ettik. Çalışmalarımızın tamamlanmasının ardından mahallemiz sağlıklı ve modern bir içmesuyu altyapısına kavuştu. Çalışmalarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ