Haber HASIRCILAR MAHALLESİ’NDEKİ ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA İLERLİYOR

HASIRCILAR MAHALLESİ’NDEKİ ALTYAPI ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA İLERLİYOR

Tarih: 26.11.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAYHİB) kapsamında, Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı olan ilçelerdeki bazı mahallelerde kanalizasyon hattı yapımı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamında Battalgazi ilçesine bağlı Hasırcılar Mahallesi’nde yapımı devam eden 8.625 metrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarında 5.200 metrelik bölüm tamamlandı.

MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Çalışmalarımızın 5.200 metrelik bölümünü tamamladık”

 Çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı bulunan Battalgazi ilçesi Hasırcılar Mahallesi’nde 8.625 metrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarımızın 5.200 metrelik bölümünü tamamladık. Çalışmalarımız kapsamında 110 adet muayene bacası, 112 adet de parsel bacası yaptık. Mahallede gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon hattı çalışmalarımızla mahalle halkının daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını hedefliyoruz. Karakaya Barajı’nın korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu çalışmamız Karakaya Baraj Havzasını atık sulardan koruyup, daha temiz suyla buluşmasını sağlamaya yönelik bir çalışma. Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ