Haber ARAPGİR’DE 171 KİLOMETRELİK İÇMESUYU VE KANALİZASYON ALTYAPISI DEVAM EDİYOR

ARAPGİR’DE 171 KİLOMETRELİK İÇMESUYU VE KANALİZASYON ALTYAPISI DEVAM EDİYOR

Tarih: 8.10.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü olarak Arapgir İlçesi merkezinde 171 kilometrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı inşa çalışmalarını sürdürüyoruz.

“Şuana kadar yapılan çalışmalar memnun edici düzeyde”

Malatya’nın altyapısını güçlendirerek vatandaşa kaliteli hizmet sunan MASKİ Genel Müdürlüğümüz 2018 yılında da çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Arapgir İlçesi merkezinde devam eden içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu, “Arapgir merkezdeki kanalizasyon ve içmesuyu altyapı çalışmalarımız aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bugün daire başkanları ve şube müdürleri arkadaşlarımızla birlikte çalışmaları yerinde inceleme fırsatı bulduk. Burada yaklaşık 30 milyon TL’lik bir ihaleyle bu yıl içerisinde başladığımız, 171 kilometre uzunluğunda kanalizasyon ve içmesuyu şebekesi inşa ediliyor. Şuana kadar yapılan çalışmalar memnun edici düzeyde devam ediyor. İşin yüzdesel gerçekleşme oranı da çalışmaların zamanında tamamlanacağını gösteriyor. Bu açıdan 1 ay gibi bir süre sonra merkezde de çalışmaya başlarız. Bu çalışmayla Arapgir halkının yaklaşık 40-50 yıldır yeterli su kaynağı olmasına rağmen, bu suyu sağlıklı bir şekilde alamamasının önündeki sorun ortadan kaldırılacak. Çalışmaları yürüten ekip arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyor, Arapgir halkına ise çalışmalar esnasında gösterdikleri sabırdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ