Haber DARENDE IRMAKLI MAHALLESİ’NE 8.750 METRELİK KANALİZASYON ALTYAPISI

DARENDE IRMAKLI MAHALLESİ’NE 8.750 METRELİK KANALİZASYON ALTYAPISI

Tarih: 2.10.2018

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğümüz, Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (KAYHİB) kapsamında, Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı olan ilçelerdeki bazı mahallelerde kanalizasyon hattı yapımı çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Darende ilçesine bağlı Irmaklı Mahallesi’nde 8.750 metrelik kanalizasyon hattı inşa edilecek.

MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu: “Mahalle Halkının Daha Temiz ve Sağlıklı Bir Çevrede Yaşamalarını Hedefliyoruz

 Çalışmalarla ilgili bilgi veren MASKİ Genel Müdürümüz Ertan Mumcu ise, “Karakaya Baraj Gölü’ne sınırı bulunan Darende ilçesi Irmaklı Mahallesi’nde 8.750 metrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarımıza başladık. Bu kapsamda 204 adet parsel bacası, bin kişiye hizmet verecek fosseptik ve 143 adet de muayene bacası çalışmamız söz konusu olacak. Mahallede gerçekleştirdiğimiz kanalizasyon hattı çalışmalarımızla mahalle halkının daha temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamalarını hedefliyoruz. Karakaya Barajı’nın korunması ve geliştirilmesine katkı sağlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Irmaklı Mahallemizin evsel atık sularını ana kolektörümüze terfi ettirip, arıtma üzerinden Karakaya’ya deşarjıyla bertaraf edeceğiz. Böylelikle Karakaya Baraj Havzasını Irmaklı Mahallemizde de korumuş olacağız. Bu çalışmamız Karakaya Baraj Havzasını atık sulardan koruyup, daha temiz suyla buluşmasını sağlamaya yönelik bir çalışma. Emeği geçen ekip arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİN DİĞER FOTOĞRAFLARI


DİĞER HABERLERCopyrigt © 2017 Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ) ® Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Metin KILINÇ